Kasa fiskalna Innova Presto

Zakup kasy przez internet? Owszem – ale z rozwagą

Choć stacjonarne punkty handlowe mają się dobrze, nie zmienia to faktu, że coraz częściej wolimy robić zakupy przez internet. Trudno się dziwić – w sieci mamy dostęp do niezmierzonych ilości informacji na każdy temat. Co więcej, w ten sposób potrafimy zaoszczędzić wiele czasu, nie mówiąc już o tym, że ostatnie regulacje prawne sprzyjają internetowym transakcją. Tą drogą możemy również nabyć kasę fiskalną – jednak powinien to być zakup przemyślany. O czym należy pamiętać w takiej sytuacji?

Dlaczego tak ważne jest, gdzie kupimy kasę

Z naszym pierwszym urządzeniem fiskalnym wiąże się kilka istotnych kwestii. Nie dotyczą one jedynie wyboru konkretnego modelu, o odpowiednio wysokich parametrach, posiadającego niezbędne funkcje. Przede wszystkim, czeka nas rejestracja kasy oraz cały proces instalacyjny, w którym kluczowe znaczenie ma fiskalizacja. Tej zaś może dokonać jedynie uprawniony serwisant – najczęściej związany z firmą, w której zakupiliśmy nasze urządzenie.

Dlatego właśnie, zanim skorzystamy z usług danego sklepu internetowego, dobrze jest zorientować się, gdzie mieści się jego siedziba. Wyobraźmy sobie taką sytuację: nie zwróciliśmy na to uwagi, a kasa fiskalna pokonuje setki kilometrów, aby znaleźć się w naszym miejscu zamieszkania lub pracy. Podobne okoliczności mogą utrudnić już sam proces instalacyjny, który w końcu ograniczony jest konkretnymi terminami.

A to nie jedyny przypadek, gdy daleko położona siedziba firmy może stanowić kłopot. Niespodziewana usterka w urządzeniu fiskalnym potrafi wymagać pilnej interwencji serwisanta. Kasa niezdolna do prawidłowego ewidencjonowania obrotu oznacza przymusowe zawieszenie sprzedaży, czyli – straty finansowe. W dodatku, przedsiębiorca jest zobligowany do zgłaszania swojego urządzenia fiskalnego na przegląd serwisowy nie rzadziej niż co 2 lata. Jednym słowem – nabycie kasy w sklepie internetowym, którego siedziba znajduje się blisko nas, zaoszczędzi nam w przyszłości czasu, pieniędzy oraz nerwów.

Wirtualne bogactwo możliwości

Trzeba jednak przyznać, że zakupy w sieci mają swoje zalety i jest ich nawet niemało. Strona internetowa pozwala nam bez wychodzenia z domu uzyskać dostęp do pełnej oferty danej firmy, podczas gdy w punkcie handlowym zazwyczaj możemy poznać bliżej, ale tylko niektóre produkty. Za pośrednictwem komputera jesteśmy w stanie przeczytać dokładne opisy i specyfikacje wszystkich modeli, a także porównać ich parametry, wymiary, funkcje oraz ceny. Ponadto, w sklepie internetowym znajdziemy opinie innych użytkowników kas, jak również dane kontaktowe, pozwalające skontaktować się z ekspertem drogą telefoniczną, mailową lub za pomocą stworzonego chatu.

Jednak mimo stuprocentowej pewności co do tej drogi zakupu urządzenia fiskalnego, warto wcześniej udać się do punktu handlowego. Rozmowa na żywo z doświadczonym pracownikiem pozwoli nam rozwiać ostatnie wątpliwości lub otrzymać kilka cennych porad. Taka wizyta może być również okazją do obejrzenia wybranego przez nas modelu bądź też innych, co pomoże zweryfikować wybór dokonany przez internet i ostatecznie podjąć najwłaściwszą decyzję odnośnie zakupu kasy fiskalnej.

3 thoughts to “Zakup kasy przez internet? Owszem – ale z rozwagą”

  1. w zasadzie kiedy moge to kupuje przez internet. tak jest poprostu wygodniej, ale faktycznie dobrze jest nie popełnić przy tym niepotrzebnego błędu. pomocny artykuł, pozdrawiam!

  2. Mój znajomy kiedyś popełnił właśnie taki błąd i potem trochę cierpiał 😛 musiał liczyć się z cyklicznymi wycieczkami do innego miasta. Ma to już za sobą ale to dobra przestroga.

  3. no ja wlasnie w pore to przeczytalem 😛 zn dopiero rozgladam sie po roznych sklepach internetowych, ale faktycznie, zlapalem sie na tym, ze juz powoli sobie w glowie decyduje, wybieram, a o opisanej w tekscie kwestii nie mysle 😀 dzieki wielkie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *