Novitus Nano E – wieloletni hit sprzedaży

Kasa fiskalna Novitus Nano E jest obecna na polskim rynku od wielu lat. Przez ten czas stale cieszy się ogromnym powodzeniem wśród polskich przedsiębiorców. Jedni doceniają jej niewielkie gabaryty oraz elegancki design, podczas gdy drudzy zwracają raczej uwagę na funkcjonalność tego urządzenia. Co takiego konkretnie ma w sobie Nano E, że można z pełną odpowiedzialnością użyć określenia „wieloletni hit sprzedaży”? Pora to sprawdzić.

Pierwsza mobilna kasa z elektroniczną kopią paragonów

O Novitus Nano E było głośno już w momencie premiery. Urządzenie urzekało swoim wyglądem, jakże różnym od dotychczasowych modeli. Była to także pierwsza mobilna kasa rejestrująca, którą wyposażono w moduł elektronicznej kopii paragonów fiskalnych. Nano E posiada tę funkcjonalność do dziś, lecz obecnie umożliwia już przechowywanie danych na pojemniejszym nośniku – karcie pamięci SD 4 GB.

Rozwiązanie to ma wiele zalet. Przede wszystkim archiwizowanie kopii paragonów odbywa się automatycznie i nie trzeba gromadzić wielu papierowych rolek. A w konsekwencji – użytkownik wydaje również mniej pieniędzy na materiały eksploatacyjne. W końcu kasa jednorazowo używa tylko 1 rolki. Ponadto, elektroniczna kopia paragonów daje szansę na znacznie skuteczniejsze zabezpieczenie przechowywanej dokumentacji. Dane można bowiem w każdej chwili zapisać na komputerze lub innym nośniku, np. na pendrivie lub płycie DVD.

Elegancki design to nie wszystko

Kasa fiskalna marki Novitus może się pochwalić kilkoma prestiżowymi wyróżnieniami. Wystarczy wspomnieć o nagrodzie Laureat XXII edycji konkursu „Teraz Polska” oraz godle Innowacja Roku 2011. Jednakże, urządzenie nie zostało nagrodzone tylko za to, że charakteryzuje się nietuzinkowym wyglądem. Model Nano E posiada wiele rozwiązań technologicznych, które sprawiają, że znajduje zastosowanie nie tylko w handlu mobilnym, ale także podczas prowadzenie sprzedaży w punkcie stacjonarnym. O czym konkretnie mowa? Przede wszystkim o interfejsach komunikacyjnych, które obsługuje ta kasa – RS-232, USB oraz Bluetooth (opcjonalnie). Dzięki temu Novitus Nano E może bezbłędnie współpracować z innymi elementami systemu. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że tak małe urządzenie rejestrujące komunikuje się z terminalem do kart płatniczych.

Bo klientów warto obsługiwać szybko

Rejestrowanie obrotu i wydawanie paragonów fiskalnych stawia przed przedsiębiorcą wiele trudnych zadań. Nie wspominając już o tym, że każdy klient, który postanowi skorzystać z oferty firmy, będzie oczekiwał kompleksowej, sprawnej i skutecznej obsługi. W kasie fiskalnej Novitus Nano E zastosowano kilka rozwiązań, mających na celu wsparcie kasjera. Jednym z nich jest na pewno alfanumeryczna klawiatura z klawiszami funkcyjnymi. Przyciski definiowalne są 4, a każdy z nich można zaprogramować w 2 poziomach. Jak łatwo policzyć, daje to łączną liczbę 8 skrótów klawiszowych, które można wykorzystać do szybkiej sprzedaży popularnych elementów asortymentu oraz bezpośredniego wywoływania często wykonywanych czynności, m.in. wydruku raportu dobowego.

Na jakość świadczenia usług wpływ ma także mechanizm drukujący, który posiada model Nano E. Może kasa nie osiąga najlepszych wyników pod względem szybkości wystawiania paragonów, ale prędkość na poziomie 14 linii na sekundę to nadal przyzwoity wynik. Z drugiej strony, trudno wyobrazić sobie łatwiejszą wymianę papieru termicznego, niż w przypadku urządzenia marki Novitus. Dodatkowo, kasa jednorazowo używa rolki o długości aż 30 metrów, więc nie trzeba zbyt często przerywać pracy, aby zainstalować materiały eksploatacyjne.

Czasy się zmieniają. Co na to Nano E?

Jeżeli przeanalizujemy wszystko to, co do tej pory napisaliśmy o Novitus Nano E, trudno się dziwić, że to jedno z najpopularniejszych urządzeń fiskalnych na rynku. Warto jednak pamiętać, że postęp techniczny stale przynosi ze sobą nowe funkcjonalności i trendy. W sprzedaży jest już przecież dostępna kasa z panelem dotykowym (Elzab K10), a niedługo przedsiębiorcy mogą zacząć coraz częściej wybierać modele o konstrukcji modułowej (np. Posnet Ergo). Czy w takim razie należy się spodziewać, że Novitus stworzy nowe urządzenie, które będzie podążało z duchem czasu, a przy okazji nieco przypominało Nano E? Niewykluczone, że w najbliższej przyszłości poznamy odpowiedź na to pytanie.

Gdzie można zamówić to urządzenie?

Kasę można oczywiście kupić w placówce stacjonarnej dostawcy urządzeń rejestrujących. Są jednak inne sposoby, czasami dużo wygodniejsze, np. zaufany sklep internetowy takiego dystrybutora.

Poznaj Novitus Nano E i kup dla swojej działalności: https://www.pckf.pl/novitus-nano-e

2 thoughts to “Novitus Nano E – wieloletni hit sprzedaży”

  1. No! ten wpis chyba jest z myślą o mnie 😀 już 3 rok pracuję na Nano i, jeśli mamy mówić o pracy z urządzeniem fiskalnym, to jestem bardzo, bardzo zadowolona! lekka, wygodna kasa, która wszystko, co może, to upraszcza 🙂 z absolutną pewnością polecam!!

  2. No fakt, fakt…pewne modele są nadal spoko, a ich niektóre zalety długowieczne, hehe…ale uważam, że są modele – jeśli nie lepsze – to nieźle konkurujące. Posnet Mobile HS EJ, Innova Presto, a zwłaszcza – K10 Elzabu. Nie gloryfikowałbym aż tak bardzo Nano 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *