Terminal fiskalny Posnet Thermal HD

Czyżby nowa era w branży fiskalnej?

Można powiedzieć, że jesteśmy świadkami „technologicznego pomostu”, prowadzącego do nowoczesnych zmian w standardach prowadzenia sprzedaży. Ledwo pożegnaliśmy rok 2015, obfitujący w innowacyjne i skuteczne rozwiązania, a już na horyzoncie majaczą kolejne niespodzianki. Jakie wyjątkowe urządzenia pojawiły się w ostatnim czasie i jakie mają się jeszcze nadejść?

Terminal fiskalny, czyli owoc znakomitego dialogu

W 2015 przyniósł wiele interesujących rozwiązań, które dowiodły, że producenci urządzeń fiskalnych wciąż potrafią zaskoczyć współczesnych przedsiębiorców. Kasy i drukarki z ekranami dotykowymi, przypominające smartfony, nowatorski zamysł konstrukcyjny w zakresie technologii wydruku czy boom na niebanalny design, oto kilka atrakcji, które nie mogły umknąć naszej uwadze. Jednak moim zdaniem, szczególne miejsce zajmuje produkt zupełnie nowego rodzaju. Mowa o terminalu fiskalnym marki Posnet.

Jaka idea stoi za modelem Thermal HD? Każda, nawet najbardziej nowoczesna, funkcjonalna i wydajna drukarka fiskalna wymaga współpracy z komputerem i programem sprzedażowym. Mimo tych ograniczeń, króluje w dużych przedsiębiorstwach, gdzie spotykamy się z szerokim asortymentem. Wysokość parametrów, moc podzespołów oraz liczba dostępnych opcji, jakie oferują tego typu urządzenia, najczęściej przewyższają możliwości kas fiskalnych.

Wydaje się więc, że do pełni szczęścia brakowało jedynie przełamanie tych barier. Skoro te elementy potrzebują się nawzajem, to dlaczego by nie połączyć ich w całość? Takie pytanie postawili producenci firmy Posnet. Rezultat? Pojawienie się pierwszego terminalu fiskalnego, zawierającego w swej konstrukcji silny komputer marki Intel i wysokiej jakości drukarkę fiskalną.

To scalenie pozwala współczesnym, wymagającym przedsiębiorcom zyskać dodatkowe korzyści bez konieczności rezygnacji z dotychczasowych atutów. Co przemawia za modelem Thermal HD? Na pewno uproszczenie stanowiska pracy. Jedno urządzenie – o prostopadłościennej, łatwo ustawnej obudowie – zajmuje zdecydowanie mniej miejsca, a ponadto pracuje przy użyciu tylko jednego zasilacza. Wraz z odpowiednim rozmieszczeniem portów komunikacyjnych, sprawia to, że sprzedawca nie musi obawiać się o nieporządek w przewodach. Tak więc terminal fiskalny gwarantuje bezpieczeństwo i estetykę przestrzeni pracy – nawet tej mocno ograniczonej.

Thermal HD umożliwia przedsiębiorcy wybór jednego z 3 wariantów wysokości parametrów, a każdy z nich, dzięki solidnym podzespołom, zapewnia szybką i wydajną pracę. Mowa o różnych procesorach (Intel Celeron 847, Intel Core i3 3217 i Intel Core i5 3427), rozpiętości pamięci RAM (2-8 GB) i pojemności dysku twardego, która potrafi wynieść od 60 do nawet 240 GB. Urządzenie współpracuje ze znanym oprogramowaniem z serii Windows – tu znów podatnik zadecyduje, czy jego egzemplarz ma posiadać zainstalowany system operacyjny. Jednym słowem – terminal pozwala na dostosowanie go do indywidualnych potrzeb.

Oczywiście, nie zapomniano też o samej drukarce. Pojemność bazy towarowej, którą obsługuje (240 000 PLU), prędkość wystawiania paragonów i dokumentów niefiskalnych (47 linii na sekundę), szerokie możliwości w zakresie współpracy z urządzeniami peryferyjnymi i zapis elektronicznej kopii paragonów – wszystkie te cechy niezbicie dowodzą nowoczesności modelu Thermal HD oraz jego przygotowaniu do zadań stawianych przez dzisiejsze, poważne przedsiębiorstwa.

Połączenie, jakiego jeszcze nie było – parę słów o nadchodzącym tablecie fiskalnym

Tymczasem producenci z firmy Innova patrzą już w przyszłość, kreśląc nowe realia technologiczne dla branży fiskalnej. Wszystko za sprawą gorącej zapowiedzi niespotykanego dotąd rozwiązania, które powinno ujrzeć światło dzienne w okolicach maja lub czerwca 2016 roku. Jeszcze więcej w zakresie integracji, miniaturyzacji, koordynacji działań i prostoty obsługi – nic dziwnego, że tak wielu przedsiębiorców czeka na pierwszy tablet fiskalny.

To urządzenie – z natury swej mobilne – ma łączyć cechy różnych elementów systemu sprzedaży, jak np. drukarka fiskalna, czytnik kart i skaner kodów kreskowych. Będzie oferować zapis kopii paragonów w formie elektronicznej, przetwarzanie płatności przy użyciu kart płatniczych oraz łatwe pozyskiwanie dodatkowych usług dla placówki handlowej.

Oprócz licznych cech i funkcji, służących maksymalnemu usprawnieniu przebiegu sprzedaży, zachowa wszelkie opcje typowego tabletu. W efekcie, ze względu na swoją wielozadaniowość, technologia ta spełni oczekiwania różnych przedsiębiorców: umożliwi zainstalowanie własnego oprogramowania do zarządzania magazynem, a także z powodzeniem sprawdzi się w zadaniach dotyczących systemu logistycznego.

Zastosowanie popularnego dziś tabletu w branży fiskalnej to również gwarancja prostej, intuicyjnej obsługi. Ta uniwersalizacja, wraz z połączeniem kilku urządzeń w jedną całość, ma skutkować jeszcze szybszym, wygodniejszym i efektywniejszym prowadzeniem działalności handlowej – zarówno stacjonarnej, jak i mobilnej. Przygotowywane różne wersje urządzenia służą realizacji potrzeb wielu branż.

Jaki ostatecznie okaże się tablet fiskalny marki Innova? Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Niemniej, już można stwierdzić, że innowacja ta – podobnie jak terminal fiskalny – odzwierciedla dynamikę  zmian, jakie zachodzą w rozumieniu istoty oraz sposobu funkcjonowania współczesnych technologii sprzedaży. Czas pokaże, czy te zmiany przerodzą się w nową erę dla branży fiskalnej.

4 thoughts to “Czyżby nowa era w branży fiskalnej?”

  1. Cóż, nie sposób się nie zgodzic! ja jestem szczęśliwym posiadaczem thermala i faktycznie – to super maszyna! sprzedaż idzie gładko i sprawnie, a urządzenie nie zajmuje duzo miejsca

  2. ciekawa tylko jestem, jak z wydajnoscia baterii tego tableta. czy urzadzenie posiadajace tak duzo elementow w sobie nie padnie po krotkim czasie?

  3. to świetny pomysl! inna sprawa że, ktoś musiał w końcu się wziąc za takie rozwiązanie. ale nie moge się doczekać 😀

  4. no ja jestem zdecydowany na ten tablet! brzmi świetnie i jeśli okaże się taki, jak go sobie wyobrażam, to doskonale się sprawdzi 😀 szkoda tylko że trzeba na niego tyle czekać…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *