Dibal PVC-50 - waga platformowa

Urządzenie peryferyjne o specjalnym zastosowaniu, czyli waga platformowa

Wbrew pozorom rzadko bywa, by przedsiębiorcy ograniczali się jedynie do stosowania urządzenia rejestrującego. Zazwyczaj korzystają również z dodatkowych technologii, wspierających prowadzenie działalności albo nawet sprawiających, że wykonanie niezbędnych zadań staje się możliwe. Co więcej, wielokrotnie nie chodzi o jakiekolwiek urządzenie peryferyjne z danej kategorii, ale takie, które precyzyjnie odpowie na potrzeby biznesu. Popularnym przykładem specjalnego rozwiązania, sprawdzającego się w różnych branżach, jest chociażby elektroniczna waga platformowa.

Gdzie korzysta się z elektronicznej wagi platformowej?

Wierze rodzajów urządzeń peryferyjnych, z uwagi na wykorzystanie ciekawych rozwiązań i różnorodność modeli, znajduje zastosowanie w wielu branżach i typach działalności. Nie inaczej jest w przypadku współczesnych wag elektronicznych. Trzeba jednak przyznać, że owa różnorodność skąd się wzięła. Istnieją bowiem przedsiębiorstwa, które – z racji wykonywanych czynności, podejmowanych wyzwań, a także trybu lub warunków pracy – wymagają podobnych technologii sprzedaży, jednak „w innej odsłonie”. Znakomitym tego potwierdzeniem są właśnie platformowe wagi elektroniczne. Choć mają jasno określone zadanie – pomiar masy towarów – to nie można im odmówić specyfiki wyróżniającej je na tle innych urządzeń peryferyjnych z tej kategorii. Wagi platformowe stanowią ważny element wyposażenia placówek handlowych (w magazynach, na zapleczach), działalności logistycznych czy spedycyjnych, zakładów przemysłowych i przetwórstwa, hurtowni oraz innych przedsiębiorstw. Co łączy te miejsca? Nierzadko intensywna eksploatacja technologii sprzedaży i trudniejsze środowisko pracy. Przede wszystkim jednak obsługa największych gabarytów oraz najcięższych towarów.

Jakie rozwiązania charakteryzują wagi platformowe?

Oczywiście, trudno, żeby omawiane przez nas urządzenia peryferyjne nie miały cech wspólnych z pozostałymi wagami elektronicznymi. W końcu ostatecznie służą do tego samego. Zatem też są wyposażone w szalki ważące, wyświetlacze informujące o wyniku pomiaru masy produktów czy np. takie funkcje, jak zerowanie lub tarowanie. Tak samo posiadają zakresy ważenia. Charakteryzują się określonym, maksymalnym udźwigiem czy parametrami dotyczącymi precyzji pomiaru. Jednak w nawiązaniu do powyższego akapitu – cechy wagi platformowej odpowiadają na zadania, do jakich zostały przeznaczone tego typu urządzenia. Oznacza to na przykład, że zakresy ważenia w przypadku modeli platformowych są znacznie większe. Mówimy o technologiach, które potrafią obsługiwać towary nie do 30, a nawet 300 kg. Dlatego też modele platformowe to największe i najbardziej wytrzymałe wagi elektroniczne. Posiadają znacznie obszerniejszą i szczególnie solidną szalkę, pozwalającą na współpracę z naprawdę dużymi gabarytami, które w przypadku innych rozwiązań znacznie wykraczałyby poza obszar roboczy urządzenia. Szczelna, mocna konstrukcja wag platformowych zazwyczaj wykazuje odporność nie tylko na intensywną eksploatację, obsługę najcięższych towarów lub uszkodzenia mechaniczne, ale również na niesprzyjające warunki, takie jak wilgoć, brud czy znacznie różnice w temperaturze powietrza. Charakterystyczne dla takich technologii jest również umiejscowienie wyświetlacza oraz panelu sterowania na wysokim (często konfigurowalnym) wysięgniku. Oczywiście, w przypadku wag platformowych można też mówić o takich rozwiązaniach, jak dodatkowe zasilanie akumulatorowe bądź zróżnicowane standardy komunikacyjne. Nie da się jednak odmówić tym urządzeniom, że są stworzone do specjalnych, trudnych i wymagających zadań.

One thought to “Urządzenie peryferyjne o specjalnym zastosowaniu, czyli waga platformowa”

  1. wszystko to prawda, jeśli chodzi o możliwości, a zwłaszcza solidną konstrukcję wagi platformowej 🙂 wiem bo sam z takiej korzystam u siebie w firmie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *