Sprawdzarka cen Posnet i Kolektor Honeywell

Auto ID w służbie handlu

Urządzenia zaliczane do grupy technologii auto id, spotykane są obecnie niemal we wszystkich branżach, stanowią podstawowe wyposażenie wielu działalności gospodarczych. I co ciekawe, w tym przypadku nie chodzi jedynie o czytniki kodów kreskowych. Dużym zainteresowaniem przedsiębiorców cieszą się także kolektory danych, przy użyciu których można zarówno pozyskiwać, jak i przetwarzać informacje oraz sprawdzarki cen.

Sprawdzarki cen – ułatwienie dla klienta

Sprawdzarki cen są obecnie spotykane niemal w każdym większym sklepie. Ich głównym zadaniem jest wyświetlanie ceny skanowanego towaru. Jednak nie tylko – ponieważ posiadają czytelne wyświetlacze, coraz częściej wykorzystywane są jako miejsce na dodatkową reklamę. Co więcej, wiele modeli posiada funkcje prezentowania informacji na temat bieżących promocji oraz rabatów, a nawet składów produktów. Najnowsze weryfikatory cen wyposażone są w panele dotykowe, które umożliwiają komunikację z klientem i pozwalają na wyszukiwanie zaprogramowanych przez firmę informacji. Wart zauważenia jest też fakt, że sprawdzarki cen są zintegrowane z innymi urządzeniami działającymi w sklepie.

Decydując się na zakup sprawdzarki, zdecydowanie warto wybrać model, który jest konstrukcyjnie solidny, ponieważ urządzenia te są mocno eksploatowane. Trzeba ja umieścić w widocznym i łatwo dostępnym miejscu, żeby klienci swobodnie mogli z nich korzystać. Zazwyczaj urządzenia te są wyposażone w uchwyty montażowe, dzięki czemu bez problemu można je przymocować do regału, czy ściany.

Jeśli w sklepie oprócz kodów kreskowych funkcjonują kody QR, powinno się wybrać sprawdzarkę cen, która umożliwia ich skanowanie, czyli weryfikator z odczytem kodów 2D. Kody kreskowe potocznie nazywane są kodami jednowymiarowymi, czyli 1D.

Kolektory i ich szerokie zastosowanie

Jeszcze kilka lat temu kolektor danych kojarzył się z pracą w wielkim magazynie, ewentualnie w spedycji. Obecnie jednak ich szeroka gama funkcjonalności wykorzystywana jest w wielu różnych działalnościach. Stały się one niemal niezbędnym wyposażeniem przy pracy podczas kontroli cen, działalności przedstawicieli handlowych, w logistyce, transporcie, obsłudze środków trwałych, w procesach produkcyjnych. Kolektor danych (inwentaryzator) to przenośne, cyfrowe urządzenie, do którego można wprowadzać dane, przechowywać je oraz przesyłać do komputera. Mogą być one wprowadzane za pomocą wbudowanego czytnika kodów kreskowych lub klawiatury, czy też panelu dotykowego.

Bezsprzecznymi zaletami stosowania kolektora danych w firmie, jest szybkość z jaką urządzenia te zbierają i analizują dane. Dzięki ich zastosowaniu minimalizuje się pomyłki, które mogłyby nastąpić podczas ręcznego zbierania i spisywania danych. Jeśli będą wykorzystywane w magazynie lub w placówce, znacznie przyspieszy ruch towarów poprzez automatyzację procesów.

Nowoczesne kolektory charakteryzują się wytrzymałą obudową, gwarantującą długą, bezawaryjną pracą. Często są wodoodporne i mogą pracować w trudnych warunkach. Urządzenia są odporne na pył i inne zabrudzenia. Kolektory danych to urządzenia komfortowe w obsłudze, których zastosowanie może zdecydowanie usprawnić pracę.

One thought to “Auto ID w służbie handlu”

  1. Sprawdzarki cen, potrafią być naprawdę super – ostatnio natknęłam się na taka w obuwniczym, która informowała , gdzie są dane buty, jaki nr półki, a jak nie było którychś w moim rozmiarze, to pokazywała, gdzie w innym sklepie je znajdę. A z negatywów, to nic mnie tak nie wkurza, jak sprawdzarka, zastawiona towarem, której nie sposób użyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *