Posnet Ergo Online - mobilna kasa rejestrująca

Posnet Ergo Online – popularna kasa dla nowego systemu fiskalizacji

Wobec pojawienia się zaawansowanego systemu teleinformatycznego, niejeden przedsiębiorca wypatruje najświeższych urządzeń rejestrujących, łączących się przez internet z CRK. Z drugiej strony wielu użytkowników technologii sprzedaży chętnie sięgnie po sprawdzone i lubiane modele, z których np. korzystali wcześniej i byli bardzo z nich zadowoleni. Taką możliwość oferuje rozwiązanie Posnet Ergo, dostępne dziś również jako kasa fiskalna online. Rozwiązanie, które z pewnością warto poznać lub przypomnieć sobie, ponieważ oferuje wiele praktycznych możliwości.

Wszystko, czego wymaga system online

Na samym początku trzeba wspomnieć i jednocześnie zapewnić, że kasa rejestrująca od Posnet spełnia wszystkie niezbędne warunki techniczne, jakie stawia nowy system fiskalizacji. A zatem, co najważniejsze, model Ergo Online pozwala na internetową transmisję niezbędnych danych do Centralnego Repozytorium Kas. Warto jednak podkreślić, że już w tym obszarze użytkownik ma do dyspozycji kilka opcji. Jedna z nich to zastosowanie portu USB w celu integracji urządzenia rejestrującego z komputerem posiadającym dostęp do internetu. Drugi to wykorzystanie przewodu LAN. Co więcej, kasa fiskalna Posnet Ergo Online umożliwia także bezprzewodową transmisję danych, za sprawą modułu Wi-Fi. Pomijając więc kwestie oczywiste dla urządzenia nowej generacji (wyposażenie w pamięć chronioną, zapewniona współpraca z terminalem płatniczym), model ten pozwala na wybór sposobu łączności z CRK.

Zdecyduj o liczbie PLU – na teraz oraz w przyszłości

Niezaprzeczalnym wyróżnikiem kasy fiskalnej od Posnet, jeszcze nawet w wersji offline, była elastyczność w zakresie zastosowanych rozwiązań. Oznacza to, że w dużej mierze sam przedsiębiorca decydować, co się znajdzie w jego urządzeniu lub na co będzie je stać. Dobrym przykładem jest pojemność bazy towarowej. W przypadku kasy fiskalnej Posnet Ergo Online mamy do wyboru 3 wartości: 4000, 6000 lub 8000 PLU. Można więc dokładnie dostosować ten parametr użytkowy do potrzeb danej działalności lub przyszłych planów. A skoro już o planach mowa – to jeszcze coś wyróżnia to urządzenie rejestrujące. O ewentualnym zwiększeniu pojemności bazy PLU podatnik może zdecydować również później – po zakupie, instalacji i nawet dłuższym okresie stosowania kasy online. W ten sposób Ergo Online może wciąż pozostawać w zgodzie ze specyfiką, oczekiwaniami i profilem firmy.

Jakie standardy komunikacyjne? To Twój wybór!

Wspomniana wyżej elastyczność rozwiązań daje o sobie znać również w zakresie komunikacji. I nie chodzi jedynie o wybór sposobu łączności z Centralnym Repozytorium Kas. Kasa Ergo Online pozwala także zdecydować, jakie interfejsy komunikacyjne będą znajdowały się we wdrażanym modelu. Wskazując jeden z 3 opcjonalnych modułów rozszerzeń, możemy wzbogacić standardowy port USB o takie opcje: RS232, złącze szuflady kasjerskiej, jak również rozwiązania typu Bluetooth, Wi-Fi czy modem 3G. Innymi słowy, Posnet Ergo Online pozwala nie tylko na płynną współpracę z różnymi urządzeniami peryferyjnymi w ramach bardziej rozbudowanego systemu sprzedaży. Użytkownik sam zdecyduje, jakich rozwiązań potrzebuje i które okażą się najlepsze – przewodowe bądź bezprzewodowe.

 

Oprócz tego kasa fiskalna od Posnet posiada jeszcze inne atrakcyjne cechy, warte choćby wzmianki – np. sprawny mechanizm drukujący (pozwalający na wystawianie paragonów z NIP-em nabywcy), programowalne przyciski na klawiaturze, funkcję kaso-wagi (podobnie jak parę innych modeli Posnet, np. Revo Online czy Neo Online) oraz 2 przejrzyste ekrany i wydajny akumulator. Ostatnia z wymienionych rzeczy wynika też z faktu, że wszystkie podzespoły i funkcjonalności kasy rejestrującej online są zamknięte w niedużej, zgrabnej, solidnej i dodatkowo elegancko prezentującej się konstrukcji. Wszystko to czyni z Posnet Ergo Online naprawdę praktyczne i wygodne w użyciu mobilne urządzenie fiskalne.

One thought to “Posnet Ergo Online – popularna kasa dla nowego systemu fiskalizacji”

  1. Pamiętam czasy, jak bardzo mi zaimponowały jej elastyczne możliwości i rozwiązania, zwłaszcza opcja wyboru jej parametrów także długo po zakupie, na późniejszych etapach pracy. Dziś już nie robią aż tak wielkiego wrażenia, ale nadal uważam, że to jedna z ciekawszych i bardziej udanych kas fiskalnych tej marki, dobra do stacjonarnych i mobilnych działań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *