Novitus next – kasa fiskalna, tablet, aplikacja chmurowa

W tytule tego wpisu pojawiły się 3 podstawowe cechy nowej kasy fiskalnej Novitus. Urządzenie to stanowi bowiem połączenie 2 rozwiązań technologicznych, które dotychczas funkcjonowały oddzielnie. A na tym nie koniec. Poza kompleksową integracją kasy rejestrującej oraz tabletu, model next zapewnia również dostęp do aplikacji chmurowej NoviCloud. Warto omówić to nowatorskie urządzenie w bardziej szczegółowy sposób.

Kasa i tablet w jednym

Integracja różnych urządzeń elektronicznych to w przypadku branży technologii sprzedaży żadna nowość. Niemniej, przed pojawieniem się Novitus next próżno było szukać modelu, który składałby się z kasy rejestrującej oraz tabletu. Jak prezentuje się to rozwiązanie? W największym skrócie, można by je nazwać małym systemem sprzedaży. Urządzenie fiskalne posiada bowiem jednostkę centralną (tablet) oraz system operacyjny Android. I nie trzeba chyba wspominać o tym, że całość zajmuje zdecydowanie mniej miejsca, niż rozwiązania systemowe składające się z oddzielnych elementów.

Dostęp do aplikacji chmurowej

Przechowywanie danych w chmurze to w dzisiejszych czasach zjawisko odmieniane przez wszystkie przypadki. Większości z nas zdarzyło się pewnie archiwizować jakieś pliki lub dokumenty w sieci. Jednakże, w odniesieniu do zarządzania biznesem takie zachowania chyba nadal nie są zbytnio rozpowszechnione. I niewykluczone, że decydował o tym niewielki wybór odpowiednich rozwiązań technologicznych. Czy dzięki Novitus next coś się zmieni? Podatnicy, którzy będą korzystali z tego modelu, zyskają dostęp do aplikacji chmurowej NoviCloud (poprzez przeglądarkę internetową). W jakich okolicznościach narzędzie to sprawdzi się najlepiej? Aplikację chmurową można zastosować nie tylko przy zdalnym programowaniu pozycji towarowych, ale także do monitorowania punktów handlowych, analizowania efektów sprzedaży czy nadzorowania magazynu.

Porty i moduły komunikacyjne

Wcześniej wspomnieliśmy o tym, że Novitus next stanowi niejako samodzielny system sprzedaży. Można się jednak spodziewać tego, iż wielu przedsiębiorców będzie stosowało tę kasę w połączeniu z innymi urządzeniami elektronicznymi, np. z czytnikiem kodów, wagą elektroniczną, terminalem płatniczym bądź szufladką na pieniądze. Model marki Novitus poradzi sobie dobrze również z takim wyzwaniem. Kasa standardowo posiada 3 porty RS-232, złącze USB oraz wejście Ethernet. Innymi słowy, next może bez problemu współpracować z kilkoma urządzeniami peryferyjnymi równocześnie. Co więcej, kasa pozwala na korzystanie z zewnętrznego modułu Wi-Fi lub modemu GSM (po podłączeniu do portu USB).

Kopia paragonów w formie cyfrowej

W Novitus next znalazło się udogodnienie, które jest już rozpowszechnione w branży technologii sprzedaży. Mowa oczywiście o module elektronicznej kopii paragonów. Warto jednak podkreślić obecność tego rozwiązania, gdyż w znaczący sposób przekłada się ono na wygodę pracy oraz bezpieczeństwo istotnej dokumentacji. Pisząc w skrócie, moduł ten automatycznie zapisuje kopie wystawianych paragonów – na pojemnej karcie pamięci. Właściciel Novitus next nie musi więc przechowywać zadrukowanych rolek. Co więcej, kasa zużywa mniej materiałów eksploatacyjnych, dzięki czemu zmniejszają się wydatki na papier termiczny.

Sami jesteśmy ciekawi, czy nowa kasa fiskalna Novitus będzie się cieszyła podobnym zainteresowaniem podatników, jak inne modele tego producenta, np. Nano E lub Sento E? Urządzenie z pewnością posiada wszelkie predyspozycje do tego, aby stać się jednym z hitów na rynku technologii sprzedaży.

Tutaj można się zapoznać z pełną specyfikacją techniczną Novitus next.

3 thoughts to “Novitus next – kasa fiskalna, tablet, aplikacja chmurowa”

  1. Wygląda świetnie, zwłaszcza, że daje dostęp do wielu ciekawych funkcji (no i ta nieograniczona baza) – ale jednak przyzwyczaiłem się do dawnego typu kas fiskalnych i nie wiem, czy u mnie w firmie okazałyby się potrzebne te funkcje 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *