Elzab K10 - mała kasa z ekranem dotykowym

Kasa fiskalna Elzab K10. Nadal na topie…

Lata mijają, na polskim rynku pojawiają się kolejne modele kas rejestrujących i pewnie nawet są to już bardziej zaawansowane technologie sprzedaży. Jednak na topie nadal znajduje się małe urządzenie fiskalne marki Elzab, czyli K10. Pierwsza w historii branży kasa z kolorowym panelem dotykowym niezmiennie cieszy się zainteresowaniem krajowych przedsiębiorców. I nic nie wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości miałoby się to zmienić.

„Smartfonowy” ekran w kasie fiskalnej

Dziś już bez problemu znajdziemy na rynku różne urządzenia fiskalne, które są wyposażone w kolorowe panele dotykowe, kojarzone m.in. z współczesnymi smartfonami. 5 lat temu, w momencie premiery Elzab K10, nie było to jednak tak powszechne rozwiązanie techniczne. A już na pewno nie w krajowej branży fiskalnej… I warto podkreślić, że ta kasa polskiego producenta do dziś jest uznawana za jedno z najbardziej przyjaznych w obsłudze urządzeń rejestrujących. I duża w tym zasługa właśnie kolorowego ekranu dotykowego kasjera. Ponadto, panel zastosowany w K10 cechuje się dużą wytrzymałością na codzienną eksploatację oraz odpornością na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, np. wilgoci. Pozwala on też na wygodne korzystanie z trybu szybkiej sprzedaży – po skonfigurowaniu do 15 skrótów.

Kasa fiskalna Elzab K10

Komunikacja standardowa i opcjonalna

Kasa fiskalna Elzab K10 jest dostępna zarówno w wersji podstawowej, jak i w wariantach z dodatkową funkcjonalnością. W jaki sposób można wzbogacić do urządzenie rejestrujące? W standardzie model K10 posiada 2 złącza komunikacyjne USB (mini oraz typu A). Te porty można wykorzystać do współpracy z komputerem lub czytnikiem kodów kreskowych. Natomiast dwa dodatkowe warianty – Plus oraz Plus Plus – pozwalają na zastosowanie interfejsów do bezprzewodowej wymiany danych: Wi-Fi, Bluetooth lub GPRS. Co ciekawe, w przypadku modułu Bluetooth, sprawdza się on także w przypadku komunikacji ze skanerem kodów kreskowych.

Jak widać, Elzab K10 nie jest kasą do dużego systemu sprzedaży. Nie oznacza to jednak, że kompaktowy model polskiego producenta nie poradzi sobie podczas współpracy z innymi urządzeniami w firmie. Wręcz przeciwnie! A po zastosowaniu bezprzewodowych interfejsów komunikacyjnych, K10 na pewno sprawi, że prowadzenie handlu będzie wygodniejsze. Ograniczy również liczbę kabli na stanowisku obsługi klientów.

Kopia elektroniczna i backup danych

K10 to mobilna kasa fiskalna z elektroniczną kopią paragonów. W związku z tym, korzystanie z tego modelu nie wymaga przechowywania takich dokumentów na zadrukowanych rolkach papieru termicznego. A jak wiadomo, nie jest to zbyt wygodne rozwiązanie, wymagające dodatkowo stworzenia odpowiedniego miejsca na składowanie wydruków. Natomiast w Elzab K10 kopie wszystkich wystawionych paragonów fiskalnych są automatycznie zapisywane na karcie pamięci micro SD. Ponadto, kasa zapewnia bardzo łatwe stworzenie backupu cyfrowej dokumentacji. W tym celu wystarczy podłączyć do K10 pendrive’a i wykonać dodatkowy zapis bazy danych urządzenia. Sama kopia elektroniczna przekłada się też na mniejsze zużycie rolek papieru termicznego, a co za tym idzie – na niższe koszty eksploatacji.

One thought to “Kasa fiskalna Elzab K10. Nadal na topie…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *