Kasa online z tabletem od Novitus

Novitus Next Online, czyli kasa z tabletem także w nowym systemie fiskalizacji

Wejście w życie nowelizacji ustawy o VAT i kolejnych rozporządzeń przypieczętowało wejście systemu online. Zatem stopniowo będziemy „żegnać” dotychczasowe urządzenia rejestrujące na rzecz modeli spełniających wymogi nowego rozwiązania teleinformatycznego. W związku z tym pojawiają się całkowicie świeże propozycje od producentów technologii sprzedaży, a także modernizowane są przez nich istniejące już, popularne i ciekawe modele. Przykładem tego jest kasa fiskalna Novitus Next w wersji online. Jakie możliwości zaoferuje to urządzenie w nowym wydaniu?

Atrakcyjna kasa rejestrująca w połączeniu z CRK

System online odmienia oblicze polskiej branży fiskalnej – nawet jeśli robi to stopniowo, w sposób ewolucyjny. I stawia konkretne wymagania nie tylko podatnikom, ale również stosowanym przez nich urządzeniom rejestrującym. Także tym, które wydawały się zaawansowane technologicznie czy wręcz innowacyjne.Kasa Novitus Next OnlineMożna bowiem zadać pytanie, dlaczego model Novitus Next, który ma w sobie wiele nowoczesnych rozwiązań (więcej o nich później), w tym dotyczących internetu, potrzebował wersji online? Przecież już wcześniej umożliwiał korzystanie z sieci w celu przeglądania różnych witryn lub poczty elektronicznej, zarządzania działalnością praktycznie z dowolnego miejsca czy przechowywania istotnych danych w chmurze. Rzecz w tym jednak, że nie chodzi o sam dostęp do internetu. Nowa wersja urządzenia rejestrującego, czyli Novitus Next Online, precyzyjnie spełnia wymogi, jakie stawia nowy system fiskalizacji. Zatem model ten łączy się przez internet z Centralnym Repozytorium Kas (już od momentu fiskalizacji!), gdzie automatycznie wysyła dane o prowadzonej ewidencji obrotu oraz różnych działaniach, w jakich bierze udział (np. o realizowanych przeglądach technicznych). W przypadku kasy Novitus Next może się to dobywać w sposób przewodowy, za pomocą znajdującego się w urządzeniu portu Ethernet, albo bezprzewodowo, jeśli podatnik rozbuduje opisywaną technologię o modem GSM lub moduł WiFi. Oprócz tego, zgodnie z wytycznymi systemu online, zapewnia sprawną współpracę z różnymi terminalami płatniczymi oraz gromadzenie cyfrowych danych w pamięci chronionej (mowa przede wszystkim o kopiach wystawionych paragonów), gwarantującej bezpieczne przechowywanie informacji, dostęp do nich czy też ich szybki backup na komputer.

Novitus Next Online – nie tylko tablet!

Z pewnością mówimy o jednym z ciekawszych urządzeń rejestrujących, jakie obecnie zasilają polski rynek technologii sprzedaży. Kasa Novitus Next Online zwraca na siebie uwagę już samym wyglądem. Nie tylko za sprawą  niedużej, dopracowanej obudowy o nowoczesnym, eleganckim designie (w dodatku występującym w różnych wariantach kolorystycznych). Przede wszystkim konstrukcja ta, oprócz kasy rejestrującej, zawiera w sobie również tablet. Tu od razu przechodzimy do wielu atrakcyjnych rozwiązań, wynikających z tej integracji. Przejrzysty ekran dotykowy o przekątnej 7 cali wyświetla czytelne komunikaty, dobrze reaguje na obsługę, a także pozostawia dużo swobody w zakresie konfiguracji interfejsu: m.in. liczby, wielkości i koloru przycisków itd. Użytkownik modelu Novitus Next Online zyskuje łatwy dostęp do przeglądarki internetowej, kalendarza, kalkulatora czy poczty elektronicznej.

Wspierana przez mocne podzespoły kasa fiskalna posiada także klasyczną klawiaturę. Oprócz tego, oferuje szeroki zakres funkcji analizowania i raportowania wyników sprzedaży oraz możliwości korzystania z praktycznych aplikacji usprawniających zarządzanie działalnością. Jeśli dodamy do tego prosty w obsłudze, wydajny mechanizm drukujący, rozbudowane standardy komunikacyjne, pozwalające na współpracę z różnymi urządzeniami peryferyjnymi oraz opcję zaprogramowania dowolnie dużej bazy towarowej – zyskujemy naprawdę nowoczesną i pod wieloma względami atrakcyjną technologię. Technologię, która idzie z duchem czasu i teraz może być wykorzystywana w ramach wchodzącego systemu fiskalizacji online.

One thought to “Novitus Next Online, czyli kasa z tabletem także w nowym systemie fiskalizacji”

  1. novitus next od razu pod wieloma wzgledami byl tak ciekawym urzadzeniem fiskalnym, ze nie wyobrazam sobie jego dalszego ciagu w wersji online – a raczej w wersji lacznosci z crk bo jak slusznie zostalo stwierdzone w tekscie next na wielu polach byl juz online 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *