Terminal płatniczy marki PayTel

Jakie rozwiązania niosą za sobą współczesne terminale płatnicze?

W dzisiejszych czasach widok terminala płatniczego w punktach handlowych lub usługowych, działających na rzecz klientów detalicznych, już praktycznie nikogo nie dziwi. Zalety tej technologii dostrzegają zarówno przedsiębiorcy, jak i ich klienci. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że również Ty – jeśli jeszcze nie dysponujesz podobnym urządzeniem sprzedażowym – wkrótce zdecydujesz się zaopatrzyć w jeden z takich modeli. Warto więc wcześniej wiedzieć, jakie w ogóle rozwiązania dotyczą współczesnych terminali płatniczych.

Przede wszystkim – łatwo, szybko, komfortowo

Nietrudno się domyślić, że – podobnie jak ma to miejsce w przypadku wielu innych rodzajów technologii sprzedażowych, także urządzeń peryferyjnych – terminale płatnicze potrafią oferować zróżnicowane funkcjonalności. Ale to, co przede wszystkim je łączy, to atrakcyjne standardy, sprawdzające się niemal w każdej branży. Po pierwsze, wspomniane rozwiązania handlowe to niezaprzeczalne pójście z duchem czasu. Urządzenia akceptujące płatności elektroniczne nie wymagają bowiem od konsumenta posiadania gotówki. Coraz częściej klienci mogą uiścić należności przy użyciu karty, co zdecydowanie jest wygodniejsze. Także dla przedsiębiorcy, zważywszy na fakt, że realizacja transakcji bezgotówkowej przebiega bardzo szybko i usprawnia cały proces sprzedażowy. W dodatku ten rodzaj płatności jest zdecydowanie bezpieczny. Jednym słowem, korzystanie z terminala niesie za sobą wiele korzyści.

Różne terminale płatnicze i ich możliwości

Skoro wspomnieliśmy o zróżnicowanych możliwościach, oferowanych przez współczesne terminale płatnicze, warto w tym miejscu przywołać pewne przykłady. Jednymi z popularniejszych modeli opisywany urządzeń są rozwiązania marki PayTel. Są to terminale zamknięte w niedużych, poręcznych i solidnych obudowach, przez co znakomite do zastosowania w wielu różnych warunkach pracy (także w trybie bezprzewodowym). Oferują zróżnicowane standardy komunikacyjne (np. interfejsy GPRS, Ethernet), obsługują płatności kartą, a także pozwalają uiścić należność za rachunki (gaz, prąd, woda), uzyskać doładowania GSM bądź VoIP czy stworzenie sprawnego programu lojalnościowego dla konsumentów. Innym, godnym uwagi przykładem, jest terminal SumUp Air – wyjątkowo zgrabny, elegancki model, płynnie komunikujący się z technologiami funkcjonującymi w oparciu o system iOS czy Android (tabletami, smartfonami). Intuicyjność i wygodę użytkowania w tym rozwiązaniu zapewnia zarówno ekran OLED, jak i nowoczesny panel dotykowy. Jednym słowem – podkreślmy to jeszcze raz: z zasady przyjazne w obsłudze terminale płatnicze dysponują szeregiem rozmaitych i ciekawych funkcjonalności.

Wariantywne zasady korzystania z terminali

Nie tylko opcje, dostępne w terminalach płatniczych, mogą być zróżnicowane. Odmienne potrafią być także reguły, wedle których przedsiębiorca zdecyduje się na wdrożenie i stosowanie tego typu urządzenia. Jednym rozwiązaniem jest wynajęcie terminala płatniczego. Koszt wprowadzenia takiej technologii jest wtedy niższy, jednak trzeba tu uwzględnić nieco wyższe wydatki w ramach regularnego abonamentu. Drugą opcją jest po prostu zakup opisywanego urządzenia peryferyjnego. Jak nietrudno się domyślić, tu wzrasta koszt samego wdrożenia technologii, która jednak staje się własnością podatnika. Słuszność wyboru zależy więc od preferencji użytkownika, jego sytuacji biznesowej czy charakteru branży, jaką firma reprezentuje.

One thought to “Jakie rozwiązania niosą za sobą współczesne terminale płatnicze?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *